Logo uprostred.sk
   Späť uprostred facebooku
16
12

Gazďáčik

 

Banská Belá

Rodinné prostredie, čistá príroda, oddych, jaudenie na koníkoch...

Banská Belá 170

Detská farma GAZDÁČIK
----------------------------------
Farma Gazdáčik sa nachádza na území súkromného 7 ha pozemku v krásnej oblasti CHKO Štiavnické vrchy, na polosamote vzdialenej 9 km od mesta UNESCO Banskej Štiavnice, medzi obcami Kozelník a Banská Belá.

Cieľom farmy je počas celého roka poskytnúť deťom, rodinám s deťmi a dospelým možnosť zažiť popri ubytovaní na súkromí v komornom prostredí farmy atmosféru, akú sme mnohí z nás prežívali v detstve, keď sme navštevovali svojích starých rodičov a príbuzných na vzdialených samotách a polosamotách našej rozmanitej krajiny alebo si len tak oddýchnuť od každodenných povinností v lone čistej prírody, obklopení okolitými lesmi a vôňou čerstvého vidieckeho vzduchu.

Názov farmy „Gazdáčik" napovedá o tom, čo poskytuje naša farma klientom: aktívny relax na slovenskom vidieku zameraný na jazdenie na koňoch a poníkoch, animoterapiu – priamy kontakt s domácimi zvieratkami a tzv. gazdovanie.

Deti aj dospelí majú možnosť počas pobytu absolvovať KURZY JAZDENIA a EKOHOSPODÁRENIA, stať sa načas chovateľmi koní, poníkov, domácich zvieratiek - kozy, psy, mačky, sliepky, zajace, ovečky....

Hravou formou naši hostia zvládnu zapájanie sa do sezónnych prác ako je kosenie trávy, spracovávanie a zber sena, kŕmenie a ošetrovanie zvierat, čistenie stajní, výbehov a pozemkov, zber a spracovávanie sezónneho ovocia - napr. výroba lekváru alebo ovocnej šťavy, zber a sušenie byliniek, dojenie kôz, výroba kozieho syra, podľasezóny možnosť zažiť pôrod nových prírastkov na farme, vidieť prácu kováča, veterinára, trénera koní....a iné každodenné povinnosti spojené so životom na farme.


http://www.gazdacik.sk/

Fotogaléria

Obrázok k akcii Gazďáčik

Reklama